Zdjęcie przedstawia roześmianych, noszących okulary pracowników biura. Po lewej siedzi mężczyzna z krótką brodą i wąsem, ubrany w niebieską, dżinsową koszulę. W rękach trzyma długopis. Po prawej siedzi kobieta z długimi włosami, ubrana w białą bluzkę. Pośrodku stoi, trzymająca kubek, kobieta z długimi włosami. Ma na sobie błękitną koszulę. W tle po prawej znajduje się tablica, a po lewej okna i przybory do pisania.
WYDARZENIA
Logotyp: tęczowy okrąg, obok którego znajduje się napis: Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Rewolucje technologiczne

Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca w jednym miejscu przedstawicieli biznesu i zainteresowane nim osoby.

 

W województwie śląskim rolę koordynatora regionalnego pełni Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości co roku aktywnie uczestniczy w tych wydarzeniach, rozpowszechniając informacje na temat wsparcia z Funduszy Europejskich.

 

Tym razem spotkaliśmy się w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie, gdzie trwał Jaworznicki Dzień dla Biznesu.

Na zdjęciu widzimy białego robota, który rozkłada ręce. Widoczna jest wyraźnie jego twarz, z oczami i ustami. Na wysokości klatki piersiowej ma zamontowany monitor wyświetlający komunikaty w kolorowych ramkach.

Wymiana doświadczeń

W trakcie wydarzeń ich uczestnicy mieli okazję porozmawiać z ekspertami oraz poznać możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych. Szczególną uwagę poświęciliśmy mikroprzedsiębiorstwom oraz małym i średnim firmom, które ze względu na trwającą transformację naszego regionu potrzebują pomocy w dążeniu do neutralności klimatycznej.

Grafika, na którą składają się obrazy ściskających się dłoni oraz osób rozmawiających na tle wieżowców.

Wymiana doświadczeń oraz intensywna praca wszystkich zaangażowanych stron jest w tym momencie wyjątkowo istotna. Co roku w listopadzie odbywają się wydarzenia będące swoistym świętem biznesu, promujące ideę bycia przedsiębiorczym wśród młodych ludzi. Do współpracy zapraszani są innowatorzy, start-upowcy i wszyscy, którzy tworzą miejsca pracy, rozwiązują problemy społeczne i ekonomiczne.

Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia jest inspirowanie ludzi na całym świecie do odkrywania swojego potencjału i rozwijania kompetencji. W aktywne świętowanie włączają się instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości poprzez organizację spotkań, konferencji czy warsztatów.

Dziękujemy Wam za spotkanie i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji wydarzenia.