Zdjęcie przedstawia roześmianych, noszących okulary pracowników biura. Po lewej siedzi mężczyzna z krótką brodą i wąsem, ubrany w niebieską, dżinsową koszulę. W rękach trzyma długopis. Po prawej siedzi kobieta z długimi włosami, ubrana w białą bluzkę. Pośrodku stoi, trzymająca kubek, kobieta z długimi włosami. Ma na sobie błękitną koszulę. W tle po prawej znajduje się tablica, a po lewej okna i przybory do pisania.

20 lat minęło… jak jeden dzień, a my wspólnie świętujemy naszą przynależność do Unii Europejskiej

Pałac w Nakle Śląskim przemienił się w miejsce pełne uśmiechu, zabawy i świętowania. To właśnie tam, 16 czerwca tego roku, odbył się piknik z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Chociaż poranek przywitał nas deszczem, popołudniowe słońce zachęcało do wyjścia z domu, co spowodowało, że liczba uczestników rosła.

— Uwielbiam tego typu pikniki, jest to super alternatywa na to, by spędzić swój wolny czas z rodziną. Szczerze polecam i na pewno jestem chętna, by pojechać na następny piknik tego typu, gdy będzie w okolicy — podzieliła się z nami wrażeniami jedna z uczestniczek, pani Justyna.

Zdjęcie przedstawia Pałac w Nakle Śląskim, w którym odbył się piknik. Na pierwszym planie widoczne są rozstawione namioty, ławki oraz widać dużą ilość uczestników, biorących udział w wydarzeniu.

Bogactwo atrakcji dla każdego

W stworzonym przez nas Miasteczku Europejskim każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku. Przygotowaliśmy dla uczestników różnorodne strefy tematyczne, przyciągające zarówno dzieci, jak i dorosłych. Były to:

⇒ Strefa rodzinna,

w której uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z budowania hoteli dla owadów oraz karmników dla ptaków. Goście mieli okazję własnoręcznie stworzyć ekologiczne domki dla owadów i zabrać je do swoich ogrodów. Oprócz tego, w strefie rodzinnej, dzieci i dorośli z radością ozdabiali torby bawełniane i mogli stworzyć własny las w słoiku.

⇒ Strefa malucha,

gdzie najmłodsi mieli okazję przeistoczyć się w ulubione postacie dzięki malowaniu twarzy przez kreatywne animatorki bądź skorzystać z usług naszych fryzjerek i stworzyć fantazyjne, kolorowe warkoczyki. Dodatkowo w strefie malucha odbywały się ekowarsztaty, podczas których dzieci mogły dekorować drewniane breloczki oraz bawić się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

⇒ Strefa sportu i rekreacji

została przygotowana zarówno dla młodszych, jak i starszych gości pikniku. Zajęcia zumby, odbywające się w tej strefie, cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wszystkich osób. Ponadto odbył się marszobieg na 300 metrów, po którym każdy uczestnik otrzymał medal oraz drobny upominek. Najlepszą zabawą dla całych rodzin była fotobudka 360, umożliwiająca nakręcenie pamiątkowego wideo.  

⇒ Strefa zdrowia,

gdzie każdy miał okazję wziąć udział w bardzo ważnych warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. W strefie zdrowia znaleźli się również specjaliści, udzielający porad dietetycznych, którzy sprawdzali chętnym gościom poziom tkanki tłuszczowej oraz obliczali BMI. Oprócz tego wszyscy mogli skosztować zdrowych soków, przygotowanych z ekologicznych owoców i warzyw.

⇒ Strefa cateringu,

w której dbano o brzuchy naszych gości. Pyszne, grillowane kiełbaski oraz warzywa, zimne napoje, tradycyjne ciasta, wata cukrowa i popcorn, a nawet jubileuszowy tort były serwowane wszystkim uczestników wydarzenia.

⇒ Strefa relaksu

została zaprojektowana dla zapracowanych uczestników. Oferowano tam warsztaty jogi i ćwiczenia relaksacyjne, które umożliwiały odprężenie i relaks. Ponadto strefa ta była podzielona na strefę piękna, gdzie odbywały się masaże głowy, a także można było zaczerpnąć wiedzy w zakresie pielęgnacji włosów i makijażu, oraz na strefę chillout z leżakami i pufami, idealną do odpoczynku po intensywnych aktywnościach.

⇒ Strefa informacji i dobrych praktyk,

gdzie zainteresowani mieli okazję poznać przedsiębiorców, którzy dzięki przynależności Polski do Unii Europejskiej otrzymali pomoc w postaci dofinansowań, a także poznać informacje na temat przyszłych naborów organizowanych w województwie śląskim.

Wszyscy goście, biorący udział w wydarzeniu, byli zachwyceni

— Myślę, że pikniki są super inicjatywą dla całej rodziny. Pomimo deszczu rano, atrakcje były tak interesujące, że pogoda przestała mieć znaczenie — powiedziała pani Anna, jedna z uczestniczek.

 

Pani Małgorzata natomiast zauważyła: — Na pewno tego typu pikniki to świetny sposób na spędzanie czasu razem. Można spróbować wielu rzeczy, a dzieci mogą pograć w różne gry. Fundusze Europejskie są bardzo potrzebne dla naszego kraju, aby rozwijać infrastrukturę oraz wspierać naukę.

 

Kolejna z uczestniczek, po pytaniu, co sądzi o organizowanych piknikach, podkreśliła: — Przede wszystkim ważne jest to, że środki unijne pomagają nam rozwijać region i dofinansowywać ciekawe inwestycje, a piknik oferuje mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć.

 

Piknik w Nakle Śląskim był nie tylko okazją do świętowania, ale również do promowania wartości i korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dzięki Funduszom Europejskim zrealizowano wiele projektów, które znacząco wpłynęły na rozwój regionu i poprawę jakości życia jego mieszkańców. Pani Joanna, goszcząca na wydarzeniu, stwierdziła: — Według mnie fundusze odgrywają kluczową rolę w rozwoju przeróżnych, dużych przedsięwzięć, które są nam potrzebne.

 

Piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej okazał się niezapomnianym wydarzeniem, które zgromadziło wielu mieszkańców regionu. Bogaty program, liczne atrakcje oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że uczestnicy spędzili ten dzień w radosnej i przyjaznej atmosferze, celebrując wspólne osiągnięcia i korzyści płynące z bycia częścią europejskiej wspólnoty.